2.000 Kişilik Öğrenci Yurt İnşaatı Devam Ediyor
 
        2016 yılı içerisinde ihalesi yapılan 2000 kişilik Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdunun inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. A, B ve C Bloklarından oluşan yurdun A ve C Blokları konaklama, B Bloğu ise Sosyal tesis olarak faaliyet verecek.
        Yurt inşaat sahasını ziyaret eden Meclis başkanı Mehmet Tüzün ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan ALTUNDAĞ yüklenici firma yetkililerinden inşaat çalışmalarının son durumu hakkında bilgiler aldılar.
        İnşaat sahasında açıklama yapan Genel Sekreter Ramazan ALTUNDAĞ; inşaat çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam ediyor, kurum olarak yüklenici firmanın teslim tarihinden önce teslim etmesi için bizde elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. İnşallah bu yıl sonun da yurdu teslim almayı planlıyoruz. Böylece Aksaray Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerimizin barınma ihtiyacına katkı vermiş olacağız.
        Yurdun ihale teslim tarihi 28-03-2018 olmasına rağmen, gerek kurum personelimiz gerekse yüklenici firmanın özverili çalışmalarıyla 2017 yıl sonu bitirilmesi planlanmaktadır.