Aksaray İl Genel Meclis Başkanı M. Mehmet TÜZÜN Berat Kandili ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı Yayınladı.
Meclis Başkanı Mehmet TÜZÜN Berat Kandili mesajında; Tövbe kapılarının açık olduğu böyle günlerde, fırsatı ganimet bilerek, Allah’ın af ve mağfiretine sığınmalı, O’na layık kul ve ümmet olmaya çalışmalıyız. Artık, hem insanlık hem ülkemiz adına topyekün yaşanan manevi kayıplar üzerine yeniden düşünüp, yaşanan huzursuzlukların sona ermesi, dinimiz, vatanımız ve milletimizin saadeti, huzuru ve selameti için sevgi ve hoşgörü içinde birlikte yaşamayı öğrenmek, öğretmek ve hayata geçirmek için dua ve niyazda bulunmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Aksaraylı hemşerilerimizin ve İslam aleminin mübarek Berat Kandilini kutluyor, ülkemizin, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajında ise; “Çalışma hayatındaki kalkınmanın yegâne anahtarı işçilerimizin emeklerine verilen saygının bir ifadesi olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlamanın hassasiyeti içerisindeyiz. Hayatımızı kolaylaştıran her yapının inşasında imzası olan işçi kardeşlerimizin ülkemiz ekonomisi ve sosyal kalkınmasındaki en büyük güç kaynağı konumunda oldukları bilinmektedir.’’ Refah düzeyinin yükselmesinde, Aksarayımızın ve cennet vatanımızın gelişmesinde önemli rol oynadığını bildiğimiz işçi ve emekçilerimizin en iyi şartlara kavuşmaları adına gereken tüm çalışmaları yapıyoruz. Devletimizin; çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle işbirliği içerisinde yürüttüğü çalışmalar, ülkemizin daha parlak bir geleceğe yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır. Kendilerine duyduğumuz güvenle, çalışanlarımız da dün olduğu gibi, bugün ve yarın da aynı anlayış çerçevesinde tüm toplumun desteğini almaya, birlik ve beraberlik içinde sürdürülecek çalışmalara daha da özen göstereceklerine inanıyorum.
Bu vesileyle, bütün işçilerimizin, çalışanlarımızın, emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor; Aziz Milletimizi, çalışma hayatının tüm katılımcılarını, en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.