Camiliören Köyünde Kanalizasyon Şebeke Temizliği Yapıldı
Aksaray İl Özel İdaresi kanalizasyon şebekelerinin sorunsuz çalışması amacıyla başlattığı temizlik çalışmalarını sürdürüyor.
 
Temizlikte Modern Cihazlar Kullanılıyor 
Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ yaptığı açıklamada;
Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde Camiliören köyümüzde Kanalizasyon şebekelerindeki tüm tıkayıcı atıkların vakumlanarak temizlendiği ve her türlü tıkanıklığın kombine kanal temizleme araçları sayesinde kısa sürede giderilerek ekiplere daha çok arızaya müdahale yapma imkânı sağlamaktadır.
Kombine kanal temizleme araçlarının yüksek basınçlı sistemleri ile kanalizasyonu tıkayan maddeleri kolaylıkla parçalayabildiği vurgulanan açıklamada;
"Atık ve atık sular 20 cm. çapındaki boru aracılığı ile baca ağzından vakumlanabilmektedir. Bu sayede tıkanan kanalizasyon rahat bir şekilde açılabilmektedir. Yapılan bu temizlik sayesinde, şebekelerin arıza olmadan daha sıhhatli çalıştırılması, herhangi bir tıkanmaya meydan verilmemesi, yağışlı havalarda yaşanan taşkın problemlerinin azaltılması ve halkımızın herhangi bir sıkıntı yaşamadan şebekeleri kullanmaları sağlanmaktadır." dedi.