Genel Sekreterden Afrin Gazisine Ziyaret.
Afrin´de devam eden Zeytin Dalı harekatında sağ kulağından yaralanan Piyade Komando uzman çavuş Emre Özcan’ı Aksaray İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ve Genel Sekreter yardımcısı Yılmaz Altınsoy ziyaret etti.
TSK tarafından terör örgütlerine yönelik yürütülen harekata katılan 24 yaşındaki Özcan, 15 Şubat'ta Afrin'in kuzeydoğusundaki ŞeyhHoroz bölgesinde, terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen roket saldırısında sağ kulağından yaralanmıştı. Kilis Devlet Hastanesindeki ameliyat sonrasında taburcu edilen Özcan, Aksaray'daki baba ocağına getirildi. Genel sağlık durumu iyi olan Özcan, tedavi sürecinin ardından birliğine teslim olacağı günü bekliyor.
Genel sağlık durumunun iyi olduğunu, yakın zamanda görevine döneceğini ifade eden Özcan, "İyileştikten sonra oraya geri gideceğim ve arkadaşlarımı yalnız bırakmayacağım. Bayrağımızın dalgalanması için görevimin başına döneceğim. Bu işi severek ve gurur duyarak yapıyorum. Kaldığımız yerden devam edeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum." dedi.
İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ise yaptığı açıklamada;
Afrin Gazisi askerimiz Emre Özcan ile gurur duyuyoruz. Allah ordumuzu muzaffer eylesin, güç kuvvet versin. Afrin’de büyük bir özveri ile teröristlere karşı mücadele eden Mehmetçiklerimizin her daim arkasındayız ve sürekli dualarımız onlarla. Türk Milleti askerimizin, polisimizin arkasında dimdik durmaktadır. Askerimizin babası Kemal Özcan il özel idare personelimizdir. Kurum olarak askerimizin ne ihtiyacı varsa yada olursa maddi manevi kurum olarak yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Yaralı askerimize Rabbim acil şifalar versin, güç kuvvet versin inşallah; diyerek sözlerini tamamladı.