>>>SAĞLIK-HELVADERE ARASI İLK ASFALT SERİMİ BAŞLADI

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İl Genel Meclis üyeleri, Sağlık Belediye Başkanı, Üniversiteden öğretim üyelerinin ve vatandaşların katıldığı Sağlık-Helvadere arası sıcak karışım asfalt serim işi töreni gerçekleştirildi.

Açılış seremonisinden sonra söz alan Mehmet Tüzün;
“2015 yılında proje çalışmalarına başladığımız Sağlık-Helvadere arası yol çalışmamızın 2016 yılında ihalesini yaptık ve Temmuz ayı sonu itibariyle de yapımına başladık. 21 km uzunluğunda, 13 mt temel genişliğinde yapımına başladığımız yolumuzda sıcak karışımlı binder malzemesinin serimini gerçekleştirdik. Aksaray Belediyesi mücavir alanı sınırından Sağlık Kasabası merkezine kadar olan kısmının serimini tamamladık. Allah hayırlı uğurlu etsin. Normal şartlarda ihalemizin süresi 200 gün olmasına rağmen biz bu işi Kasım ayı sonuna kadar bitirme azmindeyiz. Sağlık- Helvadere arasındaki yolun sandık kazı ve asfalt altı dolgu işlerinin en yoğun olduğu bölgelerdeki işlerimizi tamamladık. Yol üzerindeki sanat yapılarının yapımını tamamlamak üzereyiz. Önümüzdeki hafta sonuna da Akhisar köyümüze kadar olan kısmı bitirmiş olacağız. Sandık kazı çalışmalarında Kargın Köyümüze kadar olan 15. Km deyiz. 2 hafta içerisinde de Helvadere Kasabasına kadar olan kısım bitirilecek ve asfalt malzemesinin serimine devam edeceğiz. 

Yol yapımı çalışmalarının ulaşımı daha az etkilemesi için 70 km servis yolu açtık. Buna rağmen alternatif yolların azlığı sebebi ile ulaşımda ister istemez sıkıntılar oluştu. Bu konuda göstermiş oldukları sabırdan dolayı tüm yöre halkına teşekkür ediyorum” diyerek işin devamı hakkında çalışanlardan bilgi aldı.


 
 
 

 

Ramazan ALTUNDAĞ

Genel Sekreter