İl Genel Meclis Başkanı M.Muammer Tüzün ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ,  İl Özel İdaresince yapımı devam eden 21 Km. lik Sağlık Helvadere Grup Yolunda  yol genişleme ve sıcak asfalt yapımı çalışmalarını yerinde inceleyerek  yetkililerden bilgi aldılar.
       Trafiğin yoğun olduğu ve Hasandağı turizm yollarımızdan olan Sağlık Helvadere Grup yolu 21 km’lik kısmının sıcak asfalt, yapımına başlandı. İl Genel Meclis Başkanı M.Muammer Tüzün mevcut satıh kaplama yolun dar olması ve  yıllar içerisinde kullanılmasından dolayı   zaman zaman yağmur sularından meydana gelen çukurların tamir edilmesinden dolayı yıpranmalar olduğu için Sağlık Helvadere Grup yolu arasında olan 21. km lik mesafesinin tamamen kazılarak sıcak asfalt yapım çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. “ dedi.
         İl Özel İdaresi olarak; Sayın Valimizden ve Sayın Vekillerimizden aldığımız destek ile bu mahalde bulunan köylerimiz ve dağ turizmin en önemli bölgelerinden olan Hasandağı Bölgesinin yol ağında olması nedeniyle bu bölgemize kaliteli, güvenli ve daha rahat bir trafik akışının sağlanması amacıyla sıcak asfalt yapım işini başlatmış bulunmaktayız. köy yollarımızın tamamı asfalt. Bunun da ötesine geçerek, bu yollarımızı sıcak asfalt ile kaplayacağız. Yoğun geçen kış şartları yapılan satıh kaplamalı asfaltın ömrünü kısaltıyor. 2-3 yılda yenilenmesi gereken bu yollarda yeniden çalışma yapmak yerine, uzun yıllar ömrü olan daha kaliteli sıcak asfaltlama çalışması yapacağız. Bu konuda yolumuz bitene kadar yöreden geçecek  halkımız ve gurbetçi vatandaşlarımızdan sabır göstermelerini ve Tali yolu kullanmalarını istirham ediyoruz .” dedi.
 
 


 
 
 
 

 

Ramazan ALTUNDAĞ

Genel Sekreter